III MIEJSCE DLA ZIELONO – FIOLETOWYCH!

568e0a18ed25052 osoby czyli uczniowie PSM I st. zrzeszeni w chórze „Diminuendo” prowadzonym przez p. EWĘ ADAMCZYK – ŚCIBIK wyśpiewali III MIEJSCE na konkursie kolęd – XXV Ogólnopolskim Konkursie Tyskie Spotkania Kolędowe.

W sobotę, 09.01.2016r. pełny autokar śpiewających dzieci przyjechał do tyskiej szkoły muzycznej, gdzie po chwili próby, wystąpił na scenie przed JURY. Wykonał 3 kolędy i pastorałki: Gdy śliczna Panna- opr. M. Ł Mazur, Dzisiaj w Betlejem- opr. M. Ł. Mazur i Na Boże Narodzenie- opr. Br. Rutkowski.

Ale to nie koniec atrakcji i emocji – podczas konkursu wspólnie z kameralnym chórem Laus Deo nasza najliczniejsza gromadka zaśpiewała kolędę Wśród nocnej ciszy, a połączonymi zespołami dyrygowali: dr Henryk Jan Botor – polski kompozytor i organista, członek Związku Kompozytorów Polskich oraz członek Jury, a także dyrygentka chóru Laus Deo – Joanna Wypich. Chór podwójnie sprawdzony: zarówno w brzmieniu – wykonawstwie, jak i w elastyczności prowadzenia.

Przypomnijmy jeszcze, że w zmaganiach konkursowych wzięło udział 16 chórów z całej Polski ocenianych w kategoriach: I – chóry powyżej 21 osób, II – chóry kameralne do 21 osób, III – chóry pozostałe – szkolne, akademickie, ludowe – te najliczniej reprezentowane.

SONY DSCIII MIEJSCE – TO PIĘKNY PREZENT ZA OGROMNY WYSIŁEK! wysiłek edukacyjno – wychowawczy PANI DYRYGENT, mobilizację dzieci, trud organizacyjny – prawie 50 strojów przygotowały do występu nasze panie z obsługi.

Dziękujemy za opiekę i wsparcie osobom, które towarzyszyły nam w wyprawie po III miejsce: p. K. Jarzynie, mamom Hani Kaźmierczak i Michała Urbańczyka oraz babci Zuzi Lewandowskiej.

Myliłby się ten, kto myślałby, że w powrotnej drodze w autobusie była cisza; że dzieci wyśpiewały, co umiały. Słychać było …. kolędy w 3 – głosie:)!

BO KOLĘDOWAĆ CHCEMY I JAK WIDAĆ/SŁYCHAĆ UMIEMY 😀 😀 😀

A kolędowania to jeszcze nie koniec… 😀