W dniach od 26 listopada 2018 r. do 2 stycznia 2019 r. na terenie naszej szkoły odbyła się zbiórka monet. Wszystko działania koordynowane przez p. Jakuba Witka,  zainspirowane zostały szlachetną akcją Góra Grosza.  Organizowana jest ona przez Towarzystwo Nasz Dom, a odbywa się co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach.

Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Uczniowie i przedszkolaki  nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Ze strony internetowej Towarzystwa czytamy:

Drobniaki, wrzucane co roku przez Was, zapoczątkowały wielkie reformy pomocy społecznej w Polsce. To właśnie dzięki Górze Grosza zakupiliśmy i doposażyliśmy małe domy dla dzieci. Czyli miejsca podobne do domów rodzin wielodzietnych, gdzie dzieci znajdują schronienie i mogą się rozwijać pod opieką wychowawców. Możemy odważnie powiedzieć, że wspólnie z Wami zmienialiśmy system i pomogliśmy  tysiącom dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych.

Ale Góra Grosza to przede wszystkim Wy!

To dzięki Waszej ofiarności możemy tak wiele robić dla innych, dla których los nie zawsze był łaskawy. Góra Grosza to empatyczna społeczność. Wokół akcji jest tyle młodych społeczników gotowych do pomocy innym. To takie budujące!

Za każdy Twój grosz dziękujemy w imieniu dzieci, którym pomagamy.

Dzięki Wam, całej kadrze pedagogicznej, uczniom, przedszkolakom i rodzinom udało nam się zebrać:

37 922 319,26 zł!

Iwona Niemasz – Przewodnicząca Zarządu Towarzystwa Nasz Dom
Elżbieta Prządka – koordynatorka akcji Góra Grosza

W tym roku fundacja szczególnie skupia się na dalszej realizacji reformy domów dziecka poprzez pomoc małym domom dla dzieci. Od trzynastu lat patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Akcja ta na stale wpisała się  już w kalendarz wydarzeń naszej szkoły.

Zebraliśmy łącznie  158,32 zł  🙂

A oto podziękowania od organizatorów oraz dyplom.

Swój osobisty dyplom otrzymał również koordynator na naszym terenie

– p. Jakub Witek!

– DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM!!! 😀  😀 😀

Powstały także plakaty zachęcające do włączenia się do akcji – autorami ich są uczennice PSM I stopnia.

Autorkami plakatu są: Hania Wyszogrodzka, Wiktoria Wyszogrodzka, Michalina Talaga

Autorkami plakatu są: Natasza Szleng, Alicja Grima,Marysia Wrzodak pomoc – Zosia Kapustka, Agnieszka Świtacz

Z technicznych informacji zaspokajamy ciekawość zbierających:

Pieniążki bezpłatnie oddaje się na Pocztę do 31 marca 2019 roku.
Monety muszą być posegregowane zgodnie z instrukcją pakowania. A jedno opakowanie nie powinno przekraczać 10 kg – dba się przy okazji o przepisy BHP i własne kręgosłupy!!!:)