GLORIA IN EXELSIS DEO!

DSC_0149_tnKOLĘDOWANIE W SZCZEJKOWICACH

Inicjatorem koncertu w Szczejkowicach była p. Celestyna Wodok. Wydarzenie to można nazwać „pospolitym ruszeniem”, a to ze względu na liczbę wykonawców, którzy przyjechali do tamtejszego kościoła pw. Matki Bożej Pośredniczki Wszelkich Łask. Właściwie to udział wzięła w nim prawie cała szkoła, zarówno I jak i II st. Kolędowanie odbyło się w niezwykle mroźny dzień – ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI – 06.01.2017r.

Kolędować lubimy, czasem jednak do słuchaczy trzeba pokonać kilkanaście kilometrów i poświęcić swój czas wolny, ale kto, jak nie muzycy mają w tym czasie śpiewać i grać!

Śpiewają i grają w tym czasie wszyscy, którzy chcą, choć nie zawsze na najwyższym poziomie wykonawczym. My możemy zachęcać innych, mniej zaangażowanych dobrym wykonaniem i pasją. I to także nasza MISJA! – „ZAPALAĆ” MUZYKĄ DO GŁĘBSZEGO PRZEŻYWANIA CZASU ŚWIĄTECZNEGO! A TEN JAK SIĘ PISZE… JEST: ŚWIĄTECZNY, zatem WYJĄTKOWY I NIEPOWTARZALNY (pomimo kolistego czasu sacrum), DLA TAKIEGO ŚWIĘTA – NARODZENIA PANA – można darować swój CZAS! Pod warunkiem, że kolędy dla nas nie są tylko tonalnymi melodiami.

Prezentujemy na koniec wszystkich wykonawców. Wysiłek wielki, ale i wielkie podziękowania (kosz i bukiety kwiatów) od organizatorów, ks. proboszcza Jacka Ostrowskiego oraz słuchaczy, którzy gromkimi brawami nagrodzili nas – młodych i nieco starszych wykonawców koncertu.

Koncert „zwięźle”, acz ciekawie, przypominając np. tradycje, źródła czy autorów opracowań kolęd, poprowadził Artur Spandel – ucz. VI kl. PSM II stopnia.

A po koncercie czekał na wykonawców słodki poczęstunek w Wiejskim Domu Kultury, za który gorąco dziękujemy!

Koncert kolędowy – Szczejkowice 6 stycznia 2017, godz. 1630

Lp. Wykonawca Przygotowanie Repertuar
1. Uczniowie klasy III C6 PSM I st. mgr Maja Bańczyk Przybieżeli do Betlejem

Jezus malusieńki