AKORDEONOWE PIKNIKOGRANIE

To, że współtworzymy życie żorskiej szkoły i miasta to rzecz oczywista i pewna! Jak się okazuje działamy także na terenie sąsiednich aglomeracji – ostatnio odległego o 15 km: Rybnika!

W niedawnym rybnickim wydarzeniu, cyklicznym i nadal zresztą trwającym o wdzięcznej nazwie: PIKNIK NA KAMPUSIE – PIKNIKOGRANIE   –  Dni Rybnika   żorskie/szkolne Trio akordeonowe zadbało o oprawę muzyczną. Zespół wystąpił w parku przy Kampusie w składzie, w którym nie zbrakło głównej organizatorki wydarzenia, prowadzącej zespół: p. Estery Manderli, absolwenta ZPSM Żory – Wojciecha Krusberskiego i ucznia  kl. V PSM II st. – Tymoteusza Rzycznioka.

Projekt „Pikniki na Kampusie” realizowany jest przez Stowarzyszenie Instytut Społeczny Silesia oraz Stowarzyszenie Artystyczne Uwagi wARTE, przy współpracy z Teatrem Ziemi Rybnickiej i Portem Sztuki, przy ogromnym wsparciu wyjątkowych Wolontariuszy. Projekt dofinansowany jest przez Urząd Miasta Rybnik.

W czasie wydarzenia miały miejsce różne prezentacje i atrakcje, m.in. wg programu: wystąpiło Rybnickie Stowarzyszenie AIKIDO Aikikai – Aikidoryu, Taniec Bioder – Agnieszka Pietrzok, Szałas Kobiet – Szałas Rozwoju, JOGA – Danusia Wiśniewska, gry rodzinne, bańki mydlańki, zabawy plastyczne. Organizatorzy zadbali także o odpowiednia gastronomię, w której udział miały: The best coffee shop oraz Żółty Młynek – lody. Były i  przepyszne ciasta! Do organizacji imprezy włączyło się także spore grono wolontariuszy.

Wytłumaczymy jeszcze, co ukrywa się pod hasłem PIKNIKOGRANIE.
 A więc:
„Piknikogranie” – Dni Rybnika, czyli różnorodne formy spędzania wolnego czasu, od form ruchowych, sportowych po warsztaty rozwojowe i artystyczne, w rytm muzyki bałkańskiej, filmowej oraz rozrywkowej.

Jesteśmy zatem tam, gdzie nas potrzebują!

Zapraszamy na kolejne Pikniki, które zaplanowano na niedziele: 15.07, 5.08 i 9.09.2018r.

Zgodnie z programem:

15.07 – „Piknikowe bajanie” – świat baśni i zaczarowanych opowieści, a w nim warsztaty plastyczne i lalkarskie, Teatr Lalek Marka Żyły oraz Śląsko Bajarka – Dominika Kierpiec – Kontny. Zapraszamy małych i dużych w baśniowych strojach.

Śląsko Bajarka  przypominamy dla niewtajemniczonych, że  to również nasza absolwentka z klasy wiolonczeli, a także  absolwentka Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej  w Katowicach.

5.08 – „Kosmiczny piknik” – podróż w kosmos z Astrohunters, kosmiczne zabawy i opowieści przy kosmicznej muzyce Tomasza Manderli. Zamienimy się w kosmitów w kąciku kostiumowym.

9.09 – „Retro Piknik” – muzyka i taniec z lat dwudziestych. Zapraszamy w strojach retro na pchli targ oraz warsztaty tańca i świetną zabawę przy muzyce zespołu „Zawiało Retro Projekt”. Piknik odbędzie się w ramach „Festiwalu z Ikrą”.

Foto: p. Henryk Manderla,  k.j.