ŚWIĘTO EDUKACJI

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ – 14 PAŹDZIERNIKA – NA STAŁE WPISUJE SIĘ W KALENDARZ IMPREZ SZKOLNYCH, także SZKÓŁ MUZYCZNYCH, ARTYSTYCZNYCH. Pomimo, że w tym roku przypadło to święto w wolny dzień od pracy, bo w niedzielę, obchodzono go należycie jak co roku.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński złożył pedagogom szkół artystycznych podziękowania za ich pracę i życzenia dalszych sukcesów.

Życzenia napłynęły także od naszych Wizytatorów Centrum Edukacji Artystycznej Regionu Opolskiego i Śląskiego z siedzibą w Katowicach: pani Eweliny Wilburg-Marzec i pana Stanisława Maliszewskiego.

DEN jest okazją także do wręczenia nauczycielom Nagród Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej. W tym roku nagrodę taką otrzymali następujący nauczyciele naszej szkoły:

Nagroda I stopnia

1. Barbara Śrubarz

Nagroda II stopnia

1. Jadwiga Barańska
  2. Oskar Bąkiewicz
  3. Katarzyna Jarzyna
  4. Alicja Naworska
  5. Tomasz Wójtowicz

Nagrody wręczyła nauczycielom Wizytator  CEA – Pani Ewelina Wilburg-Marzec na oficjalnym spotkaniu z tej okazji w naszej sali kameralnej, które odbyło się we wtorek, 16 października 2018 r.

Zdrowia, sukcesów i dalszych sukcesów w pracy zawodowej i szczęścia w życiu osobistym życzyła całej społeczności szkolnej Dyrektor ZPSM Żory –  pani Estera Manderla.

Z jej ręki natomiast Nagrodę Dyrektora otrzymali:

1. Andrzej Piekorz
2. Jakub
  Gwardecki
3. Renata Taut
4. Agnieszka Bator – Skowrońska
5. Natalia Tomecka
6. Małgorzata Stręk
7. Michał Pradela
8. Ewa Adamczyk – Ścibik
9. Sylwia Pradela
10. Łucjan Brzoza
11. Michał Gajda
12. Maja Bańczyk

13. Iwona Nowicka

14. Arkadiusz Lubszczyk

15. Kazimiera Szewczyk

Nagrodzonym gratulujemy, wszystkim zaś życzymy dalszej owocnej pracy!

Święto Edukacji to z pewnością uroczysty dzień i dobry moment do zastanowienia się nad pracą w szkole zarówno przez Dyrekcję i nauczycieli, ale także uczniów i rodziców. To właściwa chwila do analizy własnych działań, osiągnięć, sukcesów i porażek, aby kolejny rok nauki-pracy był efektywniejszy i dający jeszcze więcej zadowolenia.

Uczniowie PSM II st. zaprosili nauczycieli, a także pracowników administracji i obsługi na coroczne spotkanie, które upłynęło i tym razem w wesołej atmosferze. W tym roku bawiliśmy się wspólnie pod hasłem „1 z 10”, teleturnieju TVP. O przebiegu spotkania można przeczytać w następnym informacyjnym „okienku”.

ZŁOTE MEDALE, ZŁOTA MUZA

Kolejny raz uczestniczyliśmy w uroczystości, której bohaterami  były pary małżeńskie obchodzące  swoje rocznice wspólnego pożycia; pary, które 50 i 60 lat temu stanęły na ślubnym kobiercu.

Jubilaci spotkały się z Waldemarem Sochą – Prezydentem Miasta Żory, by z jego rąk odebrać Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość odbyła się na terenie Westernowego Parku Rozrywki TWINPIGS we wtorek, 2 października 2018r. Do życzeń i gratulacji dołączyli również ks. Dziekan Stanisław Gańczorz oraz Zarząd Spółki Nowe Miasto.

Spotkanie uświetnili muzyką: kwartet smyczkowy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach w składzie: Zuzanna Michalska,  Marlena Król – skrzypce, Patrycja Baron – altówka i Julia Wójtowicz – wiolonczela, przygotowany przez p. Sonię Mitros,  a także towarzyszący od lat żorskim jubilatom Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Osiny”.

W wykonaniu naszego kwartetu zabrzmiały utwory, takie jak ,,Zima” – A. Vivaldiego, ,,La rejouissance” (Radość), ,,Hornpipe” G.F. Händla  czy też znany wszystkim ,,Kanon” – J. Pachelbela. Szlachetna muzyka zabrzmiała dla wielce szlachetnych Jubilatów!

Gratulujemy pięknych rocznic i życzymy wiele szczęścia, zdrowia i radości na dalsze wspólne lata życia!

fot. Jakub Kozłowski, Urząd Miasta Żory, k.j.