Z ŻYCIA SZKOLNEGO AKORDEONISTY

W dniu 19.05. b.r. w ZPSM w Żorach odbyły się warsztaty akordeonowe, które poprowadził dr hab. prof. AM w Katowicach Marek Andrysek.

W warsztatach wzięło udział czworo uczniów: dwie osoby z klasy piątej I stopnia: Patrycja Gałach i Dawid Fedorczuk, oraz uczeń kl. trzeciej II stopnia: Tymoteusz Rzyczniok i kl. piątej II stopnia: Wojciech Krusberski.

Pan Andrysek prowadził warsztaty z niezwykłą pasją, zaangażowaniem oraz właściwym sobie poczuciem humoru;), dlatego mimo dużego tempa i ogromu pracy były również momenty relaksującego śmiechu 😉

A oto jakie wrażenia warsztatowe odnieśli sami uczniowie:

W mojej pięcioletniej edukacji nauki gry na „guzikówce” miałam okazję drugi raz uczestniczyć w warsztatach, które prowadził profesor Andrysek. Myślę, że spotkanie pana Marka na swojej drodze nauczania, to dla nas wszystkich spore przeżycie. Wydaje mi się, że dla profesora akordeon nie ma żadnych tajemnic…. wie chyba wszystko na jego temat. Swoim podejściem do nauki gry i poczuciem humoru wywarł na mnie jak najlepsze wrażenie. Potrafił zadbać o dobrą atmosferę, gdyż byłam bardzo zestresowana. Swoimi cennymi uwagami pokazał mi i pewnie wszystkim walory akordeonu.

Patrycja Gałach

Podczas kolejnych już w moim życiu warsztatów z profesorem Markiem Andryskiem nauczyłem się wielu nieznanych mi dotąd technik oraz dopracowałem swój aparat gry. Spora ilość uwag zmobilizowała mnie do dalszego ćwiczenia. Mam nadzieję, że poprawię wszystkie błędy oraz wcielę w życie rady i wskazówki.

Wojciech Krusberski

Bardzo mi się podobały warsztaty… Też chcę grać tak jak Pan Profesor Marek Andrysek.

Dawid Fedorczuk

Warsztaty zorganizowała i relację przygotowała p. Estera Manderla.

zdjecie 2 zdjecie 1

KSIĄŻKA JAK SOWA – MĄDRA

Prezentacja nowych książek autorstwa naszego nauczyciela, obecnie prorektora – elekta Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach p. JACKA GLENCA była tematem spotkania zorganizowanego w środę 18.05.2016r. w naszej szkole.

Zebrani zapoznali się z jego nowymi wydawnictwami, które wkrótce trafią do czytelników. A są to „Instrumentoznawstwo z propedeutyką instrumentacji” oraz „Harmonika jazzowa – kluczowa problematyka stylistyczno– estetyczna”. Obydwie pozycje wydane przez Wydawnictwo Akademii Muzycznej w Katowicach w tym roku.

SONY DSC SONY DSC

Mieliśmy okazję wysłuchać komentarza autora o zawartości i wartości książek. Pierwsza z pewnością przyda się muzykom pragnącym wnikliwiej poznać tajniki zaplecza kompozycji, druga dla zainteresowanych muzyką jazzową wyjaśni trudną jej problematykę i nomenklaturę.

SONY DSC SONY DSC

Po spotkaniu oto nasze wnioski:

MĄDRĄ KSIĄŻKĘ POLECAMY! –  KUP OBYDWIE KSIĄŻKI!!! 😀