DRRR… ALARM!!! DZIEŃ NAUCZYCIELA!!!

Dość głośno i niespodziewanie rozpoczęła się akademia z okazji Dnia Nauczyciela w naszej szkole. Młodzież PSM II st. postanowiła w tym roku obchodzić ten dzień z nauczycielami pożytecznie i na wesoło  😉 . 15 października 2015r. zaplanowała spotkanie warsztatowe: ĆWICZENIA PRZECIWPOŻAROWE!!!

Sygnałem alarmowym przywołała wszystkich nauczycieli do sali kameralnej, gdzie „prawdziwy” strażak po przeliczeniu zebranych i podziale na grupy, rozdał mapy z drogą ewakuacyjną, dzięki której nauczyciele mieli się uratować z ewentualnego pożaru. Zabawa i nauka 🙂 polegała na tym, aby oczywiście jak najszybciej pokonać drogę do zbawiennego wyjścia i ocalić swoje życie. NIE BYŁO ŁATWO!

Trzeba było wykonać zadania raz na strychu, raz w piwnicy (po ubraniu bezpiecznych kasków i przy światłach latarek), rytmicznie przebiec do sali rytmicznej, no i koniecznie poćwiczyć pamięć muzyczną 🙂 w bufecie w zabawie w GŁUCHY TELEFON!

Grupa, która najszybciej pokonała zadania i przybiegła na miejsce zbiórki otrzymała medale!!! PRESTISSIMO!!!, następne grupy już tylko: ALLEGRO, ANDANTE i GRAVE 😕 . Należy dodać, że przy punktach ewakuacyjnych nauczycielom wręczana była zdrowa żywność, aby mieli siłę pokonywać kolejne etapy drogi  do wyjścia. Na koniec otrzymali mineralną wodę, aby ugasić swe pragnienia 😀 !

Finał całej akcji przeciwpożarowej był oczywiście muzyczny, kwartet saksofonowy zagrał STO LAT w oryginalnej harmonizacji, a przedstawiciele samorządu uczniowskiego złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Nie obyło się bez niespodzianki – Michał Pietrzak wystąpił w beatboxowej wersji STO LAT, STO LAT, czym zdobył wielki aplauz! (ale zdolni są ci nasi uczniowie 😉 )

A jak brzmiały życzenia?

„WYKSZTAŁCENIE to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić”

W podziękowaniu za trudną pracę i wskazanie właściwej drogi życzymy dużo wytrwałości, sukcesów zawodowych, jak również uśmiechu każdego dnia…”

uczniowie ZPSM Żory

Z pewnością to „gorące” spotkanie sprowokowało do śmiechu nie tylko nauczycieli 😀 , ale wszystkich obecnych w tym dniu w szkole!

SONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSC

k.j

ABSOLWENCI DO TABLICY!:)

ABSOLWENCI W SZKOLNEJ ŁAWIE JAK ZA DAWNYCH LAT

Jubileuszom towarzyszą różne imprezy. Nasza szkoła w ramach obchodów 25-lecia swego istnienia, oprócz uroczystych koncertów, postanowiła przywołać wszystkich absolwentów szkoły, zwłaszcza II stopnia, bo tych da się przynajmniej policzyć 😀 . Jak zawsze na ważne wezwanie i tym razem nasi „starzy” uczniowie nie zawiedli. Większość z nich postanowiła uczestniczyć w koncercie inaugurującym obchody, który odbył się 9 października 2015 roku w MOK-u, po którym wszyscy przybyli zostali zaproszeni do szkoły.

A tu czekały na nich niespodzianki! Przy dźwiękach szkolnego big bandu i  suto zastawionym stole (DZIĘKI RODZICOM UCZNIÓW!) odbywały się rozmowy po latach o tym i owym. Po symbolicznym dzwonku 😉 absolwenci zostali zaproszeni na lekcję…. Historii życia 😉 . W sali teoretycznej, w której większość zdawała swój dyplom z Historii muzyki, jak za dawnych lat młodzi ludzie usiedli w ławkach, odczytano listę obecności z DZIENNIKA ABSOLWENTÓW i zamiast dyktanda –  zdawali … relację z własnej działalności. Nie obyło się bez wspomnień i przywołania zabawnych sytuacji z czasów szkolnych. Zebrani obejrzeli prezentację ze zdjęciami z różnych imprez z czasów szkolnych, a później wypełniali test pisemny 😀 z pytaniami w stylu: stan małżeński, liczba dzieci, wyuczony zawód, praca, pasje…

Po pisemnym „sprawdzianie”  na pozostawionych kartkach znalazły się  m.in. takie oto słowa:

– Po prostu tęsknię za atmosferą i śmiechem, Akademia muzyczna była fajna, ale NAJLEPSZY zawsze muzyk.

– TĘSKNIĘ 🙁

– Bez muzycznej żorskiej rodziny nie byłoby mojej rodziny! Dziękuję za każdą sekundę, nutę i pauzę pełne radości i miłości!

Spotkanie przygotowały „stare” uczennice, a obecnie młode nauczycielki ZPSM w Żorach: Joanna Szymala i Natalia Tomecka, obecność sprawdzała Katarzyna Jarzyna – „stary” opiekun Samorządu Uczniowskiego.

I tak to szybko minęło. chciałoby się przyjść na następną wspólną lekcję, ale ta dopiero przy okazji kolejnego jubileuszu… 🙁 , chyba trzeba przyspieszyć czas… 😉

k.j

SONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCIMG 25